Su Kaçağı Tespiti Soru-Cevap 1.Bölüm

Su Kaçağı Tespiti Soru-Cevap 1.Bölüm

Su Kaçağı Belirtileri Olarak Rutubet Veya Nem Gördüm. Ne Yapmalıyım ?

Su kaçağı tespiti konusunda son teknolojik ekipmanlar ile çalışan firmaları araştırıp iletişime geçmelisiniz. Bu firmalar fayans ya da duvar kırmadan noktasal olarak su kaçağı tespiti yapabilirler.

Tesisatta Su Kaçağı Olduğunu  Farkettim. İlk Olarak Yapacağım İşlem Nedir ?

Su kaçağı olduğunu anladığınız zaman ilk yapılacak işlem su vanalarını kapatmaktır.

Banyo Giderim Tıkandı Nasıl Açılır ?

Su giderden aşağı dökülmüyor ya da giderdeki su yüzeye geri geliyorsa  banyo gideri tıkanmış demektir. Bu gibi durumlarda tıkanıklık açma makineleri kullanılarak tıkalı olan gider açılır.

Tuvaletten Alt Katıma Su Akıyor Ne Yapmam Gerekiyor ?

Su kaçağı tespiti yapan firmalar ellerinde bulunan kameralı su kaçağı bulma teknolojisi ile noktasal olarak kaçak tespiti yapabilmektedirler. Böylelikle alt komşunuz ile sıkıntı yaşamadan su kaçağı onarılmış olacaktır.

Kalorifer Tesisatımda Sürekli Su Azalıyor. Nedeni Ne Olabilir ?

Petek ve vanalar kontrol edilip herhangi bir ıslaklık ya da nem olup olmadığına bakılır. Islaklık görürseniz kombi servisini çağırmalısınız. Kombinizde de sorun yoksa petek hattında su kaçağı vardır. Daha fazla zarar oluşmaması için su tesisatçısı çağırmak gerekir.

Banyodan Alt Kata Su Sızması Yapıyor. Su Sızması Nasıl Engellenir ?

Banyodan alt kata su sızıntısını engellemek için öncelikle su kaçağı tespit edilmelidir. Bunun için yetkili firmalardaki su tesisatçısı termal kamera ile sıcak ve soğuk suyun akıntı yolunu bulacaktır. Yol takip edilerek su kaçağı rahatlıkla tespit edilip su sızması engellenecektir.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Yapılırken Çok Fazla Tadilat Çıkar Mı ?

Kamera ile su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra noktasal olarak yer belirlenir. Duruma göre en fazla iki fayansa müdahale edilir. Ardından su kaçağı onarımı gerçekleşir.

Toprak Altındaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

Ev veya iş yerlerindeki su kaçaklarına nazaran toprak altındaki su kaçağı onarımı biraz daha zahmetli olarak görülür. Uzman su tesisatçısı ile görüşüp yapılacaklar hakkında bilgi verilmesi çok önemlidir. Su tesisatçısı yeterli ekipmanları ile birlikte toprak altında arıza tespit yaparak rahatlıkla onarımı tamamlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir