Pimaş Açma Nasıl Yapılır

Pimaş Açma Nedir ? Nasıl Yapılır?

Pimaş açma nasıl yapılır ? Eski binalarda yaşanan sorunların başında pimaş tıkanıklığı başka bir deyişle gider tıkanıklığı geliyor. Kullanılan malzemenin zaman için deforme olması bu sorunun en başlıca sebeplerden fakat bazı durumlarda yeni yapılarda da bu sorunlarla karşı karşıya gelinebiliyor. Bu sorunun en büyük sebebi kullanıcıların tam olarak dikkatli olmamasıdır. Gider borusundan gideceğinizi düşündüğünüz katı atıklar, zaman içinde tesisatın dirsek noktasına birikerek tıkanıklığa sebep oluyor. Yine de endişelenmeniz gereken bir durum olmadığını sizlere söylemek isteriz. Pimaş  açma nasıl yapılır? Sorusuna dair detaylı bir rehber hazırladık. Sizin için bulduğumuz güvenilir yöntemlerden faydalanarak bu tıkanıklığı giderebilir, eskisi kadar verimli bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Pimaş Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Hayatınızı zindana çeviren bu tıkanıklığı gidermek adına kendi başınıza yapabileceğiniz birçok yöntem bulunuyor. Pimaş tıkanıklığı açma yöntemleri ise şu şekildedir:

  • Mutfak pompasını, lavabonun süzgecine yerleştirin. Herhangi bir hava almadığında emin olduktan sonra pompalamaya başlayın eğer tıkamaya sebep olan cisim yakındaysa kısa bir süre içinde yüzeye çıkacaktır.
  • Bu yöntem için tuz ve sirkeye ihtiyacınız olacak. İlk olarak tuzu bir bardak tuzu lavabo süzgeç noktasından içeri dökün. Biraz zaman geçtik sonra yine süzgeçten sirkeyi boşaltın. Bu karışım tıkanıklığa sebep olan maddenin çözülmesini sağlayacaktır fakat kesin sonuç vermeyebilir.
  • Son adım ve en kesin yol ise kostik üzerinden geçiyor. Kaynar bir su hazırlayın, kaynar suyun içinde bir miktar kostik dökün fakat içinden çıkan buharı solumamaya özen gösterin. Bu karışımı süzgeçten içeri dökerek tıkanıklığın önünü açabilirsiniz.

Kostik yönteminden sonra genel bir temizlik yapmayı unutmayın fakat öncesinde on beş dakika beklemenizi, sağlığınız açısından öneriyoruz

Pimaş Tıkanıklığı Sebepleri

Pimaşın bir daha tıkanmaması adına önlem almalısınız. Bu yüzden kedi kumu, saksı toprağı, sünger parçaları, temizlik bezi parçaları, ıslak mendil atıkları vb. Malzemeleri süzgeç bölümünden olabildiğince uzak tutun. Bu sayede aynı sorunla tekrar karşılaşmayacak ve hiç bir şekilde böyle olaylar için zaman ayırmak zorunda kalmayacaksınız. Kostik ve tuz ruhu ikilisi mükemmel bir tıkanıklık açma yöntemidir fakat bu yöntemi genellikle sağlık açısından önermiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir