Betonun Altında Su Kaçağı Tespiti

Betonun Altında Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır ?

Yeni, eski yapılar fark etmeksizin betonun altında su kaçağı birçok kez rastlanıyor. Elbette yaşadığınız sızıntı pek çok farklı bir şekilde gerçekleşebilir. Şayet sızıntı üst kat üzerinden geliyorsa; yapmanız gereken oldukça basit. Çatlağın, akıntının bulunduğu noktadan birkaç delik açın, bu noktalara beton çatlak ilacı dökerek onarın. Bu işlemin ardından hala sorun devam ediyorsa betonun altında su kaçağı tespiti için profesyonel desteğe ihtiyacınız olabilir. Bizim bulduğumuz sonuçlara göre sorun; kalorifer tesisatından, içme suyundan ya da gider hatlarından kaynaklanıyor olabilir. Bu tarz sorunları tek başına çözmeniz ise oldukça zordur. Tespit için yapabileceğiniz en mantıklı hamle ise sayaç kontrolüdür. Tüm su akışını kestikten sonra sayaç hızlı bir şekilde hareket ediyorsa su kaçağı sorunu ile karşı karşıyasınız.

Terastan Su Sızması Nasıl Önlenir?

Terastan yaşanan su akıntıları ya da sızıntılar genellikle yağmurlu havalarda gözlemlenir. Bu sızıntıların sebebi ise şunlara dayanabilmektedir; Doğru zemin yalıtım sisteminin kurulmaması, yalıtım sisteminin yetersizliğine bağlı olarak belirli bir oranda bu sorunu yaşayabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgeye sık bir şekilde yağmur yağıyorsa, yağan yağmur derz dolgusunu tahrip edebilir. Sızıntının bir diğer sebebi de bundan kaynaklanabilir. Terastan su sızması nasıl önlenir sorusuna en net cevap şu olacaktır: Yalıtım sistemi kontrol ettirmelisiniz. Yalıtım sistemi inşa ettirmediyseniz ve sorun büyükse yalıtım sistemi inşa ettirmek zorundasınız.

Çatıdan Su Sızması Nasıl Önlenir?

Yapılarda karşılaşan en büyük sıkıntılardan bir tanesi de çatıda yaşanan su sızıntısıdır. Böyle bir sorunla karşılaşıldığında akla gelen ilk soru Çatıdan su sızması nasıl önlenir? Oluyor. Çatıda yaşanan su sızıntısının en büyük nedenleri çatı yalıtım, yalıtımda kullanılan malzemenin kalitesizliğine dayanmaktadır. Özellikle kiremit çatılar da kullanılan malzemenin kalitesizliği sonucunda kılcal çatlamalar sıkça görülmektedir. Bu durum yaşanan sızıntıların en büyük nedenlerinden bir tanesidir. Elbette sorunlar yalnızca bunlarla sınırlı değilidir ve söz konusu çatı olduğunda, sorunu kendi başınıza çözmeye çalışmanız biraz riskli olacaktır. Profesyonel destek almayı düşünebilirsiniz. Bunun dışında gerekli malzemeleri temin ederek; çatlakları benzeri sorunları kendiniz giderebilirsiniz.

Bunların dışında Toprak Altında Su Kaçağı Bulma başlıklı makalemize de göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir